tipy jak na poškozené učebnice

25. června 2011 v 16:34 | Helenq@ |  HelenQa♥
A už je to zase tady... lepení a gumování učebnic.


IZOLEPA

- vhodnější je matná izolepa, mají jí ve všech papírnictvích, sice si trošku připlatíš (stojí cca 25kč),ale na druhou stranu je lepší z toho důvodu, že není tolik vidět. Neodráží světlo, jako ta normální, je tedy menší pravděpodobnost, že si učitelka té opavované stránky všimne.

GUMOVÁNÍ KNIH

- určitě si pořiď nějakou normální, nejlépe obyčejnou gumu. Takové ty dětské, barevné gumy s obrázky vzhledu knihy moc nepřidají. Většinou se učebnice, kterou gumuješ barevnou gumou zabarví a nevypadá to zrovna nejlépe. Uplně postačí klasická, se slonem, normálně bílá a máš jistotu, že stránka bude zářit bělobou - tedy pokud jsi na tužku netlačila s takovou vervou, že máš text vyrytý do stránky.

ZMIZÍKOVÁNÍ

- už jenom málo lidí ,,náctiletého'' věku používá zmizíkovatelné pero. Většina z nás je zaslíbená propiskám... Když ale takové pero používáš, (a to nemyslím jenom na psaní do sešitu xD), máš poměrně výhodu. Vezmeš zmizík a je to. POZOR na škodolibé spolužáky, asi každému, kdo má oboustranný zmizík s přepisovačem se stalo, že mu laskavý spolužák vyměnil víčka a tak ,,zmizíkoval'' neodstranitelnou modří.


POTRHANÉ HŘBETY KNIH A JEJICH DÁVÁNÍ DOHROMADY

- 100% máš ve své výbavě učebnic nějakou ,,babičku'' mezi knihami do školy. Pomačkané desky, odlepující se hřbet, no prostě havarijní stav. Nemusí to být jen tvým přičiněním (já osobně mám spíše vždycky štěstí na to, že dědím učebnice po klucích a tak nemám 14 dní před prázdninami jinou práci, než dávat do pořádku ten salát). Kždopádně NEPOUŽÍVAT jak disperzní (vysunovací), tak tekutá lepidla - ty už vůbec ne. Akorát ti rozmočí učebnici, nebo při nejlepším prostě neudrží desky u sebe. Zase sáhni po ,,věrné kámošce'' izolepě. Lepší je mít doma dva rozměry izolep, klasický tj. šířka tak centimetr a pak širší (2,5 - 3 cm). Širší izolepu oceníš při zprávce desek a hřbetů, naopak tenčí při zamaskování natržené stránky.

- a na konec malá rada na příští školní rok ,,jak nemít učebnice v havarijním stavu''

- mít všechny knihy obalené
- psát do nich ne čerstvě ořezanou tužkou (menší pravděpodobnost, že budeš mít vpisky vyryté do stránky)
- průděžně učebnice gumovat (nebudeš mít tolik práce na konci roku)
- nepoužívej učebnice jako piknikový stolek (nikdo nemusí vědět co měla ta bývalá držitelka učebnice ke svačině) - a navíc skvrny od pití a jídla se nedají odstranit

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 :D :D | Web | 26. července 2013 v 7:49 | Reagovat

Příští rok to takhle zkusím :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama