Nudáááááááááá

9. srpna 2011 v 14:10 | Helenq@ |  Volný čas
aneb ,,jak se zabavit o prázdninách při nepřízni počasí''
- pár zaručených tipů, jak se nenudit-


Kdo o těchto prázdninách alespoň jednou nezažil nudu... Prší a když ne, tak je chladno, na přírodní koupálko můžeš alespoň týden zapomenout (pokud tedy nejsi u moře). Když prší, tak si hodně lidí automaticky sedne k telce nebo k fejsu, ale jsou i další věci, které mžeš podnikat.

Vyraž si zaplavat, i když ne zrovna do koupálka pod širým nebem.

Pokud jsi spíš typ, corád plave, stačí ti pouhých cca 60kč, na asi dvouhodinový pobyt v plavečáku. Když se chceš ale pobavit s kámoškou, tak je lepší aquapark - uznávám skoro 200 - 350kč pryč (záleží kam a na jak dlouho jdeš) ale za tu srandu to snad stojí ne? Když už jdeš do aquaparku, tak si dej pozor na jeden obchodní fígl: tobogány se nezahrnují do ceny vstupného, takže když už někam jdeš a nechceš dát za 10jízd 90kč, tak si prostuduj, jak to s tím vstupným vlastně chodí.

In-line brusle (více se o nich můžeš dočíst v rubrice sport).

V dešti asi není dobrá volba na ně vyrazit, ale v takových dvaceti stupních, kdy už je to koupání vážně zabitý, na ně určitě vyraž. Pozor, teď radím (bojužel) z vlastní zkušenosti... xD. Když se eště učíš, není dobré vybrat ten nejstrmější kopec co najdeš. Doporučila bych spíše rovné asfaltky - kdy samzřejmě nejezdí moc aut, nebo cyklostezky které se v poslední době stále více opravují takže plus pro tebe. Můžeš vzít kámošku, ktará už umí bruslit 1) aby tě zachránila až se budeš nezadržitelně řítit z kopce (ano, opět vlastní zkušenost x-D) a za druhé proto, že tě může naučit bruslit a poradit ti svoje tipy.

Čtení knížek.

Když jsi zrovna u babičky a nemáš u sebe nějaké nepřeberné množství kámošů, můžeš se začíst. Ve velkých knihkupectvích mají stále různé slevy a tak si můžeš klidně pořídit nějakou tu ,,puberťáckou knížku'' třeba za 70kč... A jestli nejsi zrovna knihomolka,tak mají určitě v obchodě nějaký ten časák.

Muzea, hrady a zámky.

I to je varianta, jak utéct nudě. Samozřejmě pokud si nevybereš expozici v muzeu, která ti absolutně nic neříká. Hodně zajímavé jsou různé hrady a zámky a pozor, svoje expozice mají i pivovary. Můžeš si také pořídit turistický deník na všech turistických místech s nějakým obchůdkem se suvenýry, stojí 50kč a samolepky - turistické vizitky do něj stojí 12kč/ks. Je to dobrá věc, alespoň si můžeš připomenout, kde všude jsi byla a přečteš si své zážitky...

Nákupy

Ano, i toto je varianta, jak se zabavit. Ať už kupuješ věci do školy, nebo se jen tak touláš po buticích. Můžeš narazit na zajímavé věci, za dobré ceny. Prostě už musíš mít vytipované svoje nej. obchody.

Zábavná centra (IQ Park, Nákupní zóny, Zoo...)

Určitě i tohle je dobrá věc, jak se zabavit. Lístek do Zoo nestojí svět (prodávají se studentské se slevou). Uvidíš zajímavá zvířata a když už jsme u toho, tak i rostliny, pokud se chceš mrknout do botanické zahrady. V IQ Parku si také užiješ spoustu zábavy, nachází se v Liberci a z Prahy jsi tam autem za hodinku, za dvě. Cena vstupného je asi 150kč. Už jsem to tam navštívila a mohu doporučit. Lze také navštívit zrcadlový labyrint se zvukovými efekty. Ten je taky dost dobrej! Je to prostě na tobě jak se zabavíš, - dnes je mnoho alternativ, jen je využít.

Výlety do přírody

Stačí se jen trochu přiobléct, strčit do batohu mimo svačiny i nepromokavou bundu a máš to. V ČR je přeci pěkná příroda. Jsou zde poznávací stezky a turistické značení díky kterému se nemůžeš ztratit. Pak tu máme i cyklotrasy na kterých nemusíš jen s kolem. Pěší turistika i turistika po cyklostezkách na in-linech je u každého vítaná.


SNAD TI TENTO ČLÁNEK OSVĚTLIL NOVÉ MOŽNOSTI, JAK SI UŽÍVAT PRÁZDNINY I V TOM NEHOSTINNÉM POČASÍ, KTERÉ NÁM PŘÍRODA NABÍZÍ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama