Listopad 2011

písničky pro lepší náladu :-)

28. listopadu 2011 v 17:56 | HelenQ@ |  Music
Uznávám, že níže uvedená písnička už má svá léta ( svět jí zná asi 6 let), ale já myslím, že není zas až tak stará aby to nebyla luxusní pecka Smějící se

No a druhou písničkou je trochu ,,vážnější'' hudba, určitě znáte z TV - byla tuším v reklamě na Česko - Slovensko má talent


Co to je milovat ?

28. listopadu 2011 v 17:44 | HelenQ@ |  Láska
CO TO JE MILOVAT aneb CO JE TO LÁSKA ?

Následující úryvek textu pochází z internetové encyklopedie Wikipedie

Láska je pojmenování pro silnou emoci či vztah vyjadřující hluboké osobní zaujetí a náklonnost k subjektu lásky. V českém jazyce však toto slovo může nabývat mnoha významů. Označuje se jím především důležitý osobní vztah dvou lidí, ale také například láska k vlasti, nebo, v náboženském pojetí, samotná podstata veškerého bytí ("Bůh je láska").


No... nevím jak vám, ale mě tato definice lásky opravdu nestačí. Už jsme podle tohoto úryvku zjistili, že se jedná o cit, ale co tento nejvyžší cit našeho života vyvolá a máme potřebu lásky?

Jednou, není to zas až tek dávno, jsem četla článek v jistém časopise. Ano, jak je již očekávatelné, byl o lásce. Doslova jsem se dočetla, že láska je pokročilé přátelství, mezi mužem a ženou, případně ženou a ženou nebo mužem a mužem (to závisí na orientaci jedince). Je pravda, že před tím, než se do někoho zamilujeme (nemusí to tak být vždy), navážeme určité přátelství. Tu malou větičku ,,nemusí to tak být vždy'' jsem do předešlé věty vložila proto, že když jsme do někoho zamilované, neznamená, že ho milujeme. Zdá se to celkem nesrozumitelné, ale je to opravdu tak. Vem si, že se zamiluješ do kluka z vedlejší třídy, ale neoslovíš ho, stačí ti jen pocit jeho přítomnosti ve tvé škole, to že ho potkáš na chodbě, ale více už s ním kontakt nenavazuješ. Pak se tvůj postoj vůči němu změní, začíná ti na něm víc a víc záležet. Trochu žárlíš na své spolužačky, že si s ním o přestávce povídají a tak se do družného hovoru zapojíš také... Sblížíte se a začínáte si říkat ,,miluji tě'' . Líbáte se před školou a chodíte pořád někam spolu. Tomu už by se dalo říct láska, ale pořád to ta pravá láska není, je to taková hranice, mezi láskou a zamilovaností. Váš vztah se časem zhroutí, on musí chodit na tréninky hokeje a ty mu vyčítáš, že když jste se znali dřív, tak si na tebe udělal víc času. Už to nemá budoucnost a tak se rozejdete. Tohle byla ZAMILOVANOST. Chvilkové poblouznění, které může trvat i pár let, ale láska to není...Co je tedy ta LÁSKA, o které se tu snažím psát? Láska je to, že když se s ním rozejdeš, pořád na něj myslíš. ,,OK, to dělá kupa holek a pak si najdou jinýho...'' - Ano to je pravda, ale ty byly zamilované, cítily zamilovanost a ne lásku. Láska je to, že si bez NĚJ nedokážeš představit svůj život. Rozešli jste se, ale něco tě pořád táhne za ním. Nejde to zastavit, i přez jeho nedostatky a to, že má i jiné zájmy než tebe (což je samozřejmě pochopitelné), ho pořád chceš. Vaše životy do sebe zapadly jako dva dílky puzzle a nejdou rozpojit ani tím, že budete na jiném konci Země. TO JE LÁSKA... To, že někoho milujeme, myslíme na něj každým dnem, nevadí nám jeho nedostatky (které máme každý, ať už velké, nebo malé) a kdyby mu cokoliv hrozilo, daly by jsme za něj ŽIVOT....

Podle mě, je láska více než jenom přátelství, je to něco, co se nedá vysvětlit. Každý v sobě cítíme potřebu lásky, někoho milovat a být milován. Někdo tuto potřebu pocítí dříve, jiný později, někdo vůbec, ale přes to jí v sobě máme všichni. Potřeby jsou ale i základní věci, jako je potřeba jídla, pití, bezpečí, WC a tak podobně. Já bych ale lásku nezařadila, mezi takové potřeby. Je to prostě něco, co každý z nás touží poznat a potřebuje to, mnohokrát víc, než sám dovede přiznat.L♥ve

20. listopadu 2011 v 18:29 | HelenQ@ |  Láska
LOVE.......Ten, kdo ti zlomil srdce si nezaslouží, aby ses kvůli němu trápila...


... Každý má ve svém osudu alespoň jednu lásku, musí se ale o ní umět prát...... Pro pravou lásku se člověk musí trápit......I přátelství je láskou a někdy je i víc než ta...Vánoce jsou tady!!! ... ALE CO TEĎ?

20. listopadu 2011 v 14:51 | HelenQ@ |  Volný čas
Vánoce jsu tady..... ALE CO TEĎ ?

Ano, je to zase tady, už jen pár dní, a máme tu Vánoce. Jakmile předá měsíc listopad vládu prosinci, obchodní centra budou praskat ve švech a všude bude panovat Vánoční panika. Je tady však ještě jedno Vánoční úskalí, které už neodmyslitelně patří k nákupu dárků, pro naše nejbližší... Jsou to peníze. Asi ti není zapotřebí popisovat, že peníze nenajdeš na chodníku každým dnem. Jak tedy nakoupit dárky a při tom ušetřit nějaký ten peníz na příští rok? Tento článek ti poradí a zodpoví nejčastější otázky kladené v souvislosti s Vánocemi.


Jak při nákupu dárků uspořit ?

Uvedu to na názorném příkladu. Dejme tomu, že jdeš koupit mamce pod stromeček třeba sadu skleniček. Stojíš před plnou výlohou zboží a nevíš, co si vybrat. Najednou si všimneš, ,,to je ono'' . Pokud je v balení 1 sklenička a stojí 500 kč (ok, přeháním, ale i to se může stát...), tak to rozhodně není nákup pro člověka - studenta, co si vydělá tak 1000 kč brigádou. Pokaždé, když jdeš něco koupit, což neplatí jen u Vánočních nákupů, tak bys měla odhadnout, zda se cena rovná tomu, co všechno výrobek obsahuje, z čeho je vyroben a na jaký je účel... Když se tedy vrátím k příkladu skleniček, je rozdíl to že jedna sklenka stojí 500kč a že sada 12 - ti sklenek stojí 500kč. Je lepší si tedy porovnat ceny stejných výrobků třeba ve 2 obchodech navzájem..... Druhou fintou obchodníků je to, že dávají dražší výrobky do polic ve výši očí a levnější jsou spíše dole. Když někdo jde na spěšný nákup, popadne to, co vidí nejdříve a nevšimne si, že mohl ušetřit a mít třeba i kvalitnější věc za menší nebo stejnou cenu.

Nakupovat postupně, nebo vše najednou ?

Když se jedná o časově omezenou akci, je lepší nakoupit více věcí (samozřejmě ale ne zbytečně, jen pokud víš, že se ti věc hodí). To samé platí i u toho, když máš třeba slevový kupon na celý nákup. Pak je pochopitelně výhodnější nakoupit více věcí a tím pádem mít výraznější slevu, než si koupit jednu věc levněji o 10 kč.

Udělej si seznam !

Udělej si seznam toho, co komu dáš, kolik by to zhruba mělo stát a tím se řiď. Je lepší, mít všechno sepsané dohromady a spočítat si tak hrubé výdaje. Budeš mít alespoň přehled o svých financích a nekoupíš jednomu člověku omylem 5 dárků. Tím nemyslím, že by jsi měla už od ledna sepisovat detailní seznam o tom, jaký dárek kdo chce a podobně, ale já osobně to mám vyzkoušené a mohu jedině doporučit.

Už mám nakoupeno.

Když už máš konečně nakoupeno, tak tě čeká poslední etapa ve Vánočním maratonu. Balení dárků... Někomu jde balit dárky líp a někdo se zamotá do izolepy jedna, dvě. Není to žádná tragedie a dárkové služby si účtují zbytečné peníze za takové činnosti. Pokud máš třeba vázu, je lepší jí dát do kartonové krabice a tak jí snadněji zabalit + máš jistotu, že se ihned nerozbije. Co se týká nákupu vánočního papíru, kokni se, kolik ho je. Kolikrát člověk zaplatí klidně 40 kč za 1m, což se mi zdá zbytečné. Jestli chceš, aby se ti papír dal rovně stříhat, pořiď si ho se čtvercovými vzory a nebo pruhy. A když už jsem u těch balících papírů, někdy je lepší koupit si arch v papírnictví třeba za 10kč, než v obcodě stejně velký kus za 30kč. A jmenovky na dárky jsou zase jen dalším lákadlem obchodníků. Stačí si vzít klasickou, bílou samolepku a na ní napsat jméno (možno připojit věnování a malý obrázek) a máš hotovo.
vtipné obrázky :-)

20. listopadu 2011 v 12:24 | HelenQ@ |  Volný čas
COOL OBRÁZKY Smějící se


......Když je ve hře houba Usmívající se....
Prostě banán Smějící seHlavně nenápadně... Je na prachyNo neobjednejte si houpačku od této firmy Nevinný

Mandrage

19. listopadu 2011 v 11:12 | HelenQ@ |  Music

Je česká hudební skupina se žánrem pop-rock. Vznikla někdy kolem roku 2004-2005. Byla založeny v Plzni (ČR). Skládá se ze 4 členů Víťa Starý - zpěv+kytara, Bolan - kytara+zpěv, Matyáš Vorda - bicí a Coopi -baskytara. Vydali alba ,,Přišli jsme si pro vaše děti'' a ,,Hledá se žena'' se stejnojmenným hitem.

Mandrage - výběr jejich nejpopulárnějších písniček

Hledá se žena
Šrouby a matice
Františkovi lázně


TEXT K PÍSNIČCE FRANTIŠKOVI LÁZNĚ

Jeho život v jedný póze,
ve vzájemný symbióze.
Doma sedí nebo leží,
není společensky fit.
A není to George Clooney
a je sexuálně nudný.
Ale ona chce mít pocit,
že by George moha mýt.

Ať žije láska, když se žena zblázní,
sbalí si saky, paky aby mohla říct.
"Ať žije svoboda" a odjede do lázní,
"vždyť už se s ním nedá (vždyť už se s ním nedá) žít."


Úúú Františkovy Lázně Úúú
Úúú Františkovy Lázně Úúú

Ani ona už není modelka a
dokonalá prdelka.
Je to spíš pěkná hysterka a
hu hu hu áá
Jdi, vypadni z baráku,
a fotr ji má na háku.
Když začne zase kolem všechny komandovat.

Ať žije láska, když se chlap zblázní,
sbalí ženský kufry, aby měl už klid.
"Ať žije svoboda" a pošle jí do lázní,
"vždyť už se s ní nedá (vždyť už se s ní nedá) žít."


Úúú Františkovy Lázně Úúú
Úúú Františkovy Lázně Úúú
Úúú Františkovy Lázně Úúú
Úúú Františkovy Lázně Úúú
Úúú, úúú, úúú, úúú

Ať žije láska, když se žena zblázní (Františkovy Lázně)
Sbalí si saky, paky, aby měla klid (Františkovy Lázně)
Ať žije svoboda a (Františkovy Lázně)
Vždyť už se s ní nedá

Ať žije láska (Františkovy Lázně)
Ať žije svoboda (Úúú)

Ať žije láska (Františkovy Lázně)
Ať žije svoboda (Úúú)