Prosinec 2011

Václav Havel

19. prosince 2011 v 19:20 | HelenQ@ |  HelenQa♥

…VÁCLAV HAVEL18.12. 2011 - Den kdy Václav Havel zemřel. Byl to člověk, který si zaslouží vzpomínku. Člověk, který pro nás, jako proČechy udělal víc, než si dokážeme představit.

Byl to člověk, který si šel za svým a to je dobře. Díky tomuto skromnému člověku máme demokracii (ano, musím souhlasit s tím, že si politici dělají co chtějí, ale tohle není jeho vina). Statečně se postavil minulému režimu, i když věděl, že to nebude mít jednocuché... Myslím, že mu můžu poděkovat za celý Český národ za to, co pro nás udělal. Byl to člověk s dobrým srdcem, takový, který si zemřít nezasloužil... Byl to člověk, který si zasloužil úctu a uznání, - děkujeme vám za vše, co jste pro nás udělal.
Vánoce, Vánoce přicházejí...

14. prosince 2011 v 16:42 | HelenQ@ |  Volný čas
Áááááááááááááááááá......... Překvapený asi takle vypadají reakce lidí, kteří se kouknou po Vánocích do peněženky, prázdno, po drobásku ani vidu, jenom pár malých reklamních kalendáříků a legitka na tramvaj.

Při nákupu vánočních dárků ale můžeme ušetřit... Stačí jen obyčejný rozum a trocha rozvahy při nakupování. Vždyť Vánoce jsou o pohodě a o tom, že jsou lidé spolu. Nemusíme přece dokazovat svým blízkým to, jak je máme rádi dárky za milion. Stačí, když jim pošleme pohlednici od srdce a na ní přání k Vánocům, nějakou roztomilou drobnost, popřípadě něco praktického Mrkající. Zde najdete pár tipů na vánoční dárky pro všechny věkové kategorie. Ušetříte a uděláte radost těm, na kterých vám záleží...

Dárek pro kámošku

placky - populární doplněk na batoh nebo látkovou kabelku, cena do 40 kč, pořiď svojí kámošce placku s vtipným motivem
tílko - jste BF? Pořiďte si stejné tílko jako dvojčata Smějící se (Letní výprodeje nejsou pro ,,socky'' ! Ale pro ty, co umí šetřit.)
Tílka nejsou jen letní záležitostí, skvěle se hodí pod pletený svetřík a vlétě jen tak.


bižuterie - ,,bižu'' výrobky jsou někdy mnohem originálnější, než pravé zlato, posuď sama Mrkající


propisky - prim vedou také propisky se jménem, nebo vtipným popiskem.
Pro mamku

polštářek - i mamky si někdy potřebují odpočinouthrníček na kafe - mnoho dospělých pije rádo kafe nebo čaj , jestli k nim patří i tvoje mamka, můžeš jí pořídit hrníček, kdy bude mít lžičku neustále u sebe.


dekorativní/vonná svíčka - voňavá svíčka vždy navodí tu správnou vánoční atmosféru


sprchová sada - žádná z žen nepohrdne voňavou kosmetikou


Taťkovi

S vymýšlením dárků ,,pro chlapi'' máme my holky někdy úskalí...

půlitr - pro pivaře i s lahví pivka (pozor, pod 18 raději nech koupit někým s příbuzných i když je pravda že v mnoha obchodech prodávají cokoliv komukoliv)
kapesní nůž - správný ,,muž'' se nikdy neobejde bez nože (chytrá žena i bez něj Smějící se )


sprchový gel - když už jsi opravdu v koncích, sáhni po sp. gelu ...

Pravopis - pravdopis...

13. prosince 2011 v 19:36 | HelenQ@ |  HelenQa♥
To, co napsat k tomuto tématu, jsem vymýšlela ani ne 2 minuty, je mi totiž díky jednomu bezva člověku moc a moc blízké Smějící se

Je to už pár let, poznala jsem se se svojí nej. kámoškou, se kterou mám tento blog. Doufám že mi to promine a tímto jí žádám o odpuštění, promiň Lucko Mrkající. Píšeme si spolu klasické dopisy poštou už moc dlouho, dopis je podle mě více od srdce než e-mail, zpráva na FB nebo ICQ... Podle dopisu se lépe pozná charakter člověka a z jeho písma se dá uhádnout spousta věcí. Podle použitých výrazů (ne zkratek typu ,,pp'' ,,ahojík...'') se dá odhadnout i pisatelova nálada. No zkrátka a dobře... Lucka nepíše vždy bez chyb (pozor, toto není osobní narážka - viz. další řádek...) a už se mi párkrát psalo že mi psala ,,bez chib'', ale píše od srdce. Člověk, - byť píše s chybami, píše pokaždé (ať už e-mail nebo dopis), i s kouksem citu svého srdce k danému člověku, komu vzkaz patří... Ze vzkazu, při troše úvahy poznáte, jak to s vámi danný člověk myslí, zda je váš přítel, nebo se tak snaží pouze vypadat. Ano, je jasné, že náklonnost druhého k nám nepoznáme jen z prostého ,,ahoj, jak je'', ale z rozsáhlejšího textu. Tím se tu snažím říct, že nezáleží na tom, kdo jak umí psát - i když je pravda že pokud napíše ,,Ahoj mamy, jynak se mám dobře...'' , je s ním očividně něco v nepořádku... ale záleží na tom, co vám napíše a jaká slova volí. Prostě záleží na tom, jak se člověk citově položí do toho co vám píše.

Lucka Vondráčková - Písničky

11. prosince 2011 v 17:31 | Lucinqa@ |  Music


♥...Lucka Vondráčková a Její 5 Nej písniček....♥

Kdo těmá rád

Láska umí víc

Džíny

E.T

Láska na 100 let


Doufám že se líbí :D

Pod maskou

5. prosince 2011 v 18:33 | HelenQ@ |  HelenQa♥
(Život) pod maskou

Konečně na tomto blogu téma týdne Usmívající se. První téma, které mě rozhodně zaujalo... Co to znamená ,,pod maskou'' ?


Význam tohoto slovního spojení je ten, že se navenek člověk tváří jinak, než jaký doopravdy je. Ruku na srdce, kdo jsme si alespoň jednou v životě nevyzkoušeli aspoň na 5 minut ,,žít pod maskou...'' Já budu upřímná, ano, jednou jsem to zkusila ale neměla jsem z toho dobrý vnitřní pocit. Žít pod maskou, je jako když by člověka něco ovládalo. Většinou to bývá okolí, banda namyšlených a oblíbených slečinek, okolo kterých se motají hromady kluků (přesně takových jaké jsou tyto holky samy). Chceš si někoho najít a tak si nasadíš masku perfektně vypadající holčiny bez jakékoliv chybičky. Myslíš, že na tu přetvářku nikdo nepřijde? Lidé, kteří se skrývají pod maskou dokonalosti jsou sami nedokonalý až běda. Jsou to lidé bez srdce, duše a citů. Mají spousty kamarádů, až na to že falešných, koupených a stejných, jako jsou oni sami - zkažených.


Životem pod maskou si člověk akorát odradí svoje upřímné přátele a lidi, kteří to s ním myslí opravdu dobře. Je otázkou času, za jak dlouho na to ten dotyčný přijde, někdy na to nemusí přijít vůbec a je to akorát chyba jeho samého. Je tedy lepší mít tisíce falešných přátel, kteří ti pomocnou ruku nepodají, ani když je o to požádáš na kolenou? Nebo je lepší mít - byť jednoho dobrého přítele, který by za tebe dal i život? Je to na každém, co si zvolí. Jestli žít pod hromadou přetvářek, nebo být obyčejným člověkem z chybami, ale čistým srdcem...

love básnička

5. prosince 2011 v 18:05 | HelenQ@ |  Láska
Čas od času se věnuji mému amatérskému ,,básnění'' Smějící se. Tady je malá ukázka z mé tvorby...


HELČA Z.
Chci...

Chci spojit své rty s tvými z lásky,
na čele nemít žádné vrásky.

Chci, abys mě objal kolem pasu
a já naslouchala tvému hlasu.

Chci, abys mě řekl: ,,Mám tě rád
a bez představy tebe nemohu už spát...''.

Chci, abys byl moje láska
a já tvoje jediná kráska.Píšu i delší básničky, tato je spíše na ukázku, až zase nějakou povedenější vymyslím 100% jí sem dám Mrkající...