Pod maskou

5. prosince 2011 v 18:33 | HelenQ@ |  HelenQa♥
(Život) pod maskou

Konečně na tomto blogu téma týdne Usmívající se. První téma, které mě rozhodně zaujalo... Co to znamená ,,pod maskou'' ?


Význam tohoto slovního spojení je ten, že se navenek člověk tváří jinak, než jaký doopravdy je. Ruku na srdce, kdo jsme si alespoň jednou v životě nevyzkoušeli aspoň na 5 minut ,,žít pod maskou...'' Já budu upřímná, ano, jednou jsem to zkusila ale neměla jsem z toho dobrý vnitřní pocit. Žít pod maskou, je jako když by člověka něco ovládalo. Většinou to bývá okolí, banda namyšlených a oblíbených slečinek, okolo kterých se motají hromady kluků (přesně takových jaké jsou tyto holky samy). Chceš si někoho najít a tak si nasadíš masku perfektně vypadající holčiny bez jakékoliv chybičky. Myslíš, že na tu přetvářku nikdo nepřijde? Lidé, kteří se skrývají pod maskou dokonalosti jsou sami nedokonalý až běda. Jsou to lidé bez srdce, duše a citů. Mají spousty kamarádů, až na to že falešných, koupených a stejných, jako jsou oni sami - zkažených.


Životem pod maskou si člověk akorát odradí svoje upřímné přátele a lidi, kteří to s ním myslí opravdu dobře. Je otázkou času, za jak dlouho na to ten dotyčný přijde, někdy na to nemusí přijít vůbec a je to akorát chyba jeho samého. Je tedy lepší mít tisíce falešných přátel, kteří ti pomocnou ruku nepodají, ani když je o to požádáš na kolenou? Nebo je lepší mít - byť jednoho dobrého přítele, který by za tebe dal i život? Je to na každém, co si zvolí. Jestli žít pod hromadou přetvářek, nebo být obyčejným člověkem z chybami, ale čistým srdcem...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama