Krása

5. února 2012 v 11:36 | HelenQ@ |  Beauty
...Krása...


Téma ,,krása'' řeší v náctiletém věku každá z nás, přinejmenším 3x denně mrkneme do zrcadla, jestli se nám nerozmazala řesenka a jestli máme ty vlasy obstojné...

Když se ale člověk zamyslí nad tématem krása do hloubky, tak už neuvažuje jen nad krásou fyzickou, ale i duševní. Nad tím, jak se k němu druzí chovají, jak by chtěl aby se k němu chovali a podobně. Holka může být miss world a v srdci může být chladná a bezcitná. Rozhodně se neodvažuji tvrdit, že je toto pravidlem a nemohu soudit modelky, které ani neznám, maximálně jenom z televize, ale jistě tušíte, co tím chci říct.

Když už se zastavíme právě u tématu modelky a jejich srdce, tak se říká že svět modelingu je tvrdý a když se chcete prosadit, musíte mít ostré lokty a jít si za svým. Dle mého názoru je to pravda, protože když uvážíme množství dívek, co se chtějí stát modelkami, je to v celku logické... No ale abychom nezůstali jen u tématu modelek, protože je spousta lidí, co modelky či modelové nejsou a každý z nich má různou povahu a pohled na svět kolem sebe, případně na nás.

Lidé se dělí podle různých psychologických typologií na introverty a extraverty a mnoho a mnoho jiných skupin a podobně. Vždy, když poznáváme nějakého člověka, dáme na první dojem, který je u mnoha lidí rozhodující. Určitě se nejprve zaměříme na fyzický vzhled a částečně se řídíme i pravdlem, že šaty dělají člověka. Pak je také důležité, jakým stylem s námi druhý komunikuje. Zda se nám dívá do očí, nebo zírá do dáli. Jestli pořád užívá jedno slovo do kola, drmolí, nebo mluví plynule a užívá rozmanitá slovní spojení.

Podle tohoto prvního dojmu ovšem nemůžeme posuzovat vnitřní krásu člověka, je třeba ho více poznat, strávit s ním chvíle o samotě ale i mezi více přáteli, abychom mohli usoudit jak se chová ve větším a naopak menším kolektivu. Lidé se v malých skupinách lépe poznají a jsou povětšinou sami sebou a ve skupině více přátel se snaží udělat větší dojem a občas to zachází až do fáze, kdy si hrájí na to, co doopravdy nejsou. Zkrátka a dobře, vnitřní krásu člověka poznáme až po určité době a usoudíme jí podle jeho chování. Pravda je, že alespoň částečně důležitá, je i krása vnější a však ta duševní, má omnoho větší cenu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama