Lidská mysl - fascinující věc

6. února 2012 v 19:00 | HelenQ@ |  HelenQa♥
Tajemná, lidská mysl


Podtitulem tohoto článku by mohlo být téma ,,mozek'', protože v něm lidská mysl spočívá. Mozek je nepředstavitelně složitý orgán, který obsahuje několik miliard buněk. Kdyby naše tělo nemělo tento základní orgán, nemohli by jsme zhola existovat.

V mozku je soustředěna naše mysl, pocity, vzpomínky i základní reflexy. Pomocí mozku přemýšlíme, uvažujeme, cítíme a řídíme se jím. S trochou nadsázky by se dalo říct ,,náš mozek, náš pán'', protože celé naše tělo ovládá právě on. Už to, že dýcháme a žijeme vůbec je zásluhou mozku. Z něj se řídí celé naše tělo a naše představy, myšlenky, úvahy, životní funkce - i ty ovládá mozek.

Vezměme si například jízdu do školy autobusem. Lidé, co jedou s námi, myslí na naprosto odlišné věci, osoby a podobně . Každý člověk má svůj vnitřní, myšlenkový svět, do kterého mu druzí nevidí. Jeden uvažuje nad tím, jestli zamkl po svém odchodu z bytu dveře, druhý se strachuje o svého nemocného partnera a jiný si představuje, kam by jel na dovolenou. Jen si představme, jaký by to byl zmatek, kdybychom spojily už jen tyto tři mysli. Naprosto nemožné, protože každý člověk je sám sebou, má svou mysl, sny a životní cíle.

Co to tedy ta mysl vlastně je? Podle toho, jakou definici jsem vyhledala na Googlu, je to soubor rozumu, vnímání, vůle, paměti, představivosti a cítění. V mozku máme různá myslová centra do kterých bychom toto vše mohli zažadit. Když se ale zamyslíme už nad tím co do sebe zařazuje například podobor mysli rozum, vznikne nám nepřeberné množství dejme tomu činností, ve kterých rozum používáme. Kdybychom tedy takto měli rozebírat celou lidskou mysl, ta naše na to asi stačit nebude...

Vědci se snaží zkoumat mysl už po staletí, ale dozvědět se vše o tomto jedinečném lidském faktoru bude trvat ještě další stovky let. Lidská mysl je úžesný orgám našich přestav, citů a ostatního. Naše mysl je neustále opředena rouškou tajemství, která budeme objevovat určitě ještě mnoho let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama